Nerede Kalmıştık?

2015 yılında çıktığım bir yolculuktu Dünya Dönüyor.

Yıllar içerisinde, kaynak aradığımda bulamadığım, deneye yanıla, kendi kendime öğrendiklerimi paylaşabilmek amacıyla kurmuştum bu siteyi. Girişimcilik ve dış ticaret üzerine yazılmış kitaplar, internetten ulaşılabilecek kaynaklar, hep bir ağızdan aynı şeyleri anlatıp dururken, kitaplarda yazılı olmayanlara ulaşabilsin istedim aynı yolu yürüyenler.

Kısa zamanda ciddi bir kitleye hitap eder hale gelen ve çok güzel geri dönüşler aldığım sitem, ne yazık ki ülkemizdeki bir çok iyi niyetli girişim gibi defalarca saldırıya uğradı. Bilişim konusunda çok da bilgi sahibi olmayan birisi olarak bir süre sonra baş edemedim, işlerimin de yoğunluğuyla site kapalı olarak kaldı.

Aradan geçen 5 yılda, çok şey değişti, çok şey birikti. Yazılabilecek, paylaşılabilecek belki yüzlerce konu oluştu kafamda. Eski kafalı bir adam olarak da, Youtube, Podcast vs. yerine yine oturup yazmaya, yazarak paylaşmaya karar verdim.

Kim bilir, belki de bu pandemi döneminde mısır patlağı gibi artan “uzman”lardan biri bizi de keşfeder, o cafcaflı yayınlarına davet eder J

Evet, nerede kalmıştık…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir